Jak namówić rodziców na komputer? Przekonaj się sam!

Jak namówić rodziców na komputer, jeżeli nie przychodzą ci do głowy odpowiednie argumenty? Jeżeli uważasz, że zasługujesz na nowy sprzęt, jednak mama i tata mają odmienne zdanie, zapoznaj się z naszym artykułem!
Jak namówić rodziców na komputer

W dzisiejszych czasach trudno natknąć się na rodzinę, która nie korzysta z komputera. Taki sprzęt odgrywa szczególnie ważną rolę w życiu dzieci i nastolatków, dla których stanowi zarówno źródło rozrywki, jak i pomoc w edukacji. Jeżeli zastanawiasz się, jak namówić rodziców na komputer, który będzie tylko do twojej dyspozycji, zapoznaj się z naszym tekstem!

Jak namówić rodziców na komputer – przygotuj argumenty

Różni rodzice mogą mieć inne podejście do kwestii zakupu komputera. Ty najlepiej wiesz, jakie argumenty przekonają ich, że potrzebujesz nowego PC. Istotne będą dla nich te dotyczące twojej nauki, rozwoju czy pasji (chociażby muzycznej). Warto na przykład podkreślić, że sprzęt nie będzie służył do sprawdzania w sieci plotek pt. “czy Cleo ma męża” (o tym można poczytać tutaj: https://plotus.pl/czy-cleo-ma-meza), ale naprawdę będzie dla ciebie ważnym narzędziem. Jeżeli mimo to potrzebujesz wskazówek, spróbuj poruszyć takie tematy jak:

  • pomoc w nauce – każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko jak najlepiej radziło sobie w szkole. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych, postpandemicznych czasach ciężko wyobrazić sobie naukę bez komputera. Przekonaj mamę i tatę, że nowy sprzęt przyda ci się w nauce;
  • wady obecnego komputera – jeżeli masz komputer lub laptop, który staje się coraz mniej sprawny, powiedz o tym rodzicom. Przekonaj ich, że naprawa obecnego sprzętu będzie kosztowała znacznie więcej, niż zakup nowego;
  • dzielenie się z rodzeństwem – jeżeli masz brata lub siostrę rodzice z pewnością będą oczekiwać, że podzielisz się z nimi nowym sprzętem. Upewnij ich, że twoje rodzeństwo będzie miało do niego dostęp!
Zobacz też:  Jak namówić rodziców na królika? Przekonaj się sam!

Uzbrój się w cierpliwość

Rodziców czasami trudno przekonać na kupno drogiego sprzętu, jakim jest laptop czy komputer. Nie frustruj się zatem, jeżeli przy pierwszej rozmowie i nowym sprzęcie, będą nieugięci. Spróbuj dać im trochę czasu na oswojenie się z pomysłem i wróć do rozmowy po paru dniach. Możesz wykorzystać tę przerwę na przygotowanie lepszych argumentów!

Wyjdź rodzicom naprzeciw

Czasami kwestia tego, jak namówić rodziców na nowy komputer, może być dużo trudniejsza, niż się spodziewasz. Jeżeli powyższe argumenty nie przekonały twojej mamy i taty, spróbuj pójść z nimi na kompromis.

Popraw oceny w szkole

Być może twoje oceny nie są ostatnio najlepsze, a rodzice obawiają się, że nowy komputer jeszcze bardziej odciągnie cię od nauki? Udowodnij im, że się mylą! Używaj nowego sprzętu nie tylko do gier, ale i odrabiania lekcji oraz poszerzania wiedzy. Twoi rodzice na pewno będą pod wrażeniem nowych, wspaniałych ocen!

Przejmij obowiązki domowe

Twoi rodzice z pewnością docenią, jeżeli przejmiesz część prac w domu. Zmywaj naczynia, odkurzaj i myj podłogi, pomagaj w gotowaniu – wszystko to na pewno przybliży cię do nowego komputera!

Kontroluj czas przed ekranem komputera

Nie da się ukryć, że gry komputerowe potrafią zabrać mnóstwo czasu. Twoi rodzice pewnie martwią się, że nowy sprzęt będzie służył głównie do rozrywki. Ustalcie zatem ilość godzin, jaką będziesz spędzać na gry i edukację.

Dołóż się do zakupu komputera

Kupno nowego komputera stacjonarnego to niemały wydatek. Jeżeli to cena stanowi problem, zaproponuj rodzicom, że za część sprzętu zapłacisz ze swoich własnych oszczędności.

Jak przekonać rodziców do komputera – podsumowanie

Nastolatki często zastanawiają się, jak namówić rodziców na nowy telefon lub komputer. Jeżeli twoja mama i tata pozostają sceptyczni, wypróbuj powyższe wskazówki. Odpowiednio przeprowadzona rozmowa i dotrzymane obietnice z pewnością sprawią, że rodzice przemyślą zakup nowego komputera. Życzymy powiedzenia!

Zobacz też:  Sposoby na nudę w domu dla 12-latki – jak urozmaicić domowe zacisze?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też