Jak namówić rodziców na nowy telefon? Porady dla nastolatków

Jak namówić rodziców na telefon to pytanie, które zadaje sobie wielu nastolatków, marzących o nowym sprzęcie. Marzysz o nowym smartfonie, ale mama i tata się na niego nie zgadzają? Sprawdź, jakie są sposoby na zmianę ich zdania!
Jak namówić rodziców na nowy telefon

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez smartfona. Jak jednak wiadomo, większość nastolatków marzy o coraz to nowszym sprzęcie. Niestety, nie są to tanie produkty, dlatego przekonanie rodziców do zakupu nowego smartfona może być trudne, nie oznacza to jednak, że całkowicie niemożliwe! Ponadto warto zastanowić się nad namówieniem rodziców na założenie funduszu inwestycyjnego. Sprawdź, w co inwestować w młodym wieku na stronie: https://magazyninwestora.pl/w-co-inwestowac-w-mlodym-wieku. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami jak namówić rodziców na nowy telefon.

Przygotuj solidne argumenty

Jeżeli chcesz przekonać się, jak namówić rodziców na iPhone’a albo smartfon innej marki, musisz zadać sobie ważne pytanie: jakie argumenty przekonają twoją mamę i tatę? Mało których rodziców przekona argument o presji rówieśników, czy chęci podążania za trendami. Większości z nich zależy jednak na edukacji i bezpieczeństwie swoich dzieci. Być może przekonają ich zatem argumenty o:

  • łatwiejszym dostępie do edukacji – w dzisiejszych czasach smartfony bywają nieocenioną pomocą w szkolnych problemach. Pomyśl, jak tobie pomaga korzystanie z telefonu i zasugeruj rodzicom, że nowszy model sprawdzi się jeszcze lepiej;
  • bezpieczeństwie – nowe smartfony są z reguły sprawniejsze i szybsze, przez co łatwiej zakomunikować potrzebę pomocy. Możliwość szybkiej komunikacji z dzieckiem, szczególnie w kryzysowych sytuacjach, jest zaś dla rodziców bardzo ważna;
  • wadach starego smartfona – nawet najbardziej sumiennie przygotowane argumenty mogą nie przekonać mamy i taty, jeżeli stary telefon działa bez zarzutu. Zastanów się zatem, czy twój smartfon rzeczywiście jest tak sprawny, na jaki wygląda? Może zaczyna się zacinać albo słabiej trzyma baterię?
Zobacz też:  Jak namówić rodziców na chomika? Podpowiadamy!

Bądź spokojny i rzeczowy

Rodzice bywają uparci, szczególnie jeśli chodzi o zakup drogiego sprzętu, jakim bywają smartfony. Podczas rozmowy nie warto jednak się frustrować – krzykiem, płaczem i trzaskaniem drzwiami niczego nie ugrasz. Wręcz przeciwnie, pokażesz tylko w ten sposób, że nie jesteś wystarczająco dojrzały na poważną rozmowę. Nawet jeżeli wszystkie twoje argumenty są zbijane, nie trać spokoju. Uprzejmie wysłuchaj tego, co mama i tata mają do powiedzenia, po czym podaj kolejne powody, dla których zasługujesz na nowy telefon.

Bądź otwarty na kompromis

Być może istnieją jakieś ważne powody, dla których rodzice nie chcą kupić ci nowego telefonu? W takiej sytuacji możesz zaproponować rozwiązanie korzystne dla obu stron.

Podziel koszta telefonu

Nowe smartfony potrafią kosztować nawet parę tysięcy, co nie jest małym wydatkiem. Jeżeli pieniądze stanowią problem, zaproponuj pokrycie części kosztów z własnego kieszonkowego. Możesz również zasugerować spłacanie telefonu rodzicom w miesięcznych ratach.

Ogranicz czas spędzany przed ekranem

Jeżeli twoi rodzice obawiają się o twoje zbytnie przywiązanie do telefonu, dobrym pomysłem jest ustalenie dziennego limitu. Zaproponuj ilość godzin, jakie będziesz poświęcać na rozmowę ze znajomymi albo przeglądanie serwisów społecznościowych.

Popraw oceny

Jeżeli matka i ojciec obawiają się, że nowy telefon odciągnie cię od spraw szkolnych, zamiast w nich pomagać, postaraj się podciągnąć w nauce. Odrabiaj regularnie lekcje, przygotowuj się do testów, zgłaszaj do konkursów i projektów. Kiedy twoi rodzice zobaczą, że naprawdę się starasz, być może zmienią zdanie o zakupie nowego smartfona!

Popraw swoje zachowanie

Odpuściłeś swoje obowiązki domowe, a może wpadłeś ostatnio w tarapaty? Nic straconego: weź na siebie część prac w domu, spędzaj więcej czasu z bliskimi, bądź miły i uprzejmy: rodzice z pewnością to docenią!

Jak namówić rodziców na nowy telefon – podsumowanie

Namówienie rodziców na nowy telefon może okazać się trudne i okupione pewnymi ustępstwami. Jeżeli jednak zależy ci na smartfonie, zdecydowanie warto się postarać!

Zobacz też:  Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też