Jak powiedzieć chłopakowi, że go kocham?

Pierwsza miłość zajmuje w serce dziewczyny szczególne miejsce. Uczucia do ukochanego chłopaka mogą przesłonić wówczas cały świat. Jeśli zastanawiasz się, jak powiedzieć chłopakowi, że go kochasz i zrobić to w sposób romantyczny, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.
Jak powiedzieć chłopakowi, że go kocham?

Na widok tego jedynego, czujesz motyle w brzuchu? Kiedy o nim myślisz, zapominasz o całym świecie? Jest wielce prawdopodobne, że trafiła cie strzała amora. Spędzacie razem dużo czasu i chciałabyś wyznać mu miłość? Jeśli robisz to po raz pierwszy, dobrze wiesz, jak dużym jest to wyzwaniem. Nie martw się jednak na zapas. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Jak wyznać miłość?

Wiele nastolatek szuka wskazówek jak powiedzieć chłopakowi, że go kochają. Większość z nich chce, aby odbyło się to w wyjątkowych okolicznościach, najlepiej przy blasku świec. Jak wybrać idealny moment? Jak wyrazić swoje uczucie w nieszablonowy sposób? Jak sobie pomóc?

Filmy romantyczne najczęściej ukazują nam słynne sceny, jak to mężczyzna zabiera kobietę swojego życia do drogiej restauracji i tam wyznaje jej miłość prosto w oczy. Najczęściej z pierścionkiem z wielkim brylantem. Rzeczywistość jednak rzadko jest tak bajkowa. Pojawia się bowiem stres, niepewność i obawa przed odrzuceniem. Co ciekawe, te same obawy towarzyszą również chłopakom. To dlatego sporo z nich odwleka z decyzją o wyznaniu miłości swojej dziewczynie. Co więcej, coraz częściej to dziewczyny decydują się powiedzieć swojemu chłopakowi, że go kochają. A nawet jeśli nie darzą go aż tak płomiennym uczuciem, to często wyszukują w internecie frazy — jak pokazać chłopakowi, że mi się podoba?

Oto kilka wskazówek:

  • znajdź dobry moment, najlepiej, gdy miło spędzacie razem czas. Możesz też sama zorganizować piknik na świeżym powietrzu, romantyczny spacer nad jezioro lub do lasu. Zadbaj o dobrą atmosferę i postaraj się wyluzować,
  • boisz się powiedzieć mu to wprost? Spróbuj napisać list. Taki tradycyjny, na papierze. Pamiętaj, aby nie wyznawać swoich uczuć przez komunikatory społecznościowe, ani przez walla na Facebooku. Jest to w wyjątkowo złym tonie i świadczy o braku klasy. Jeśli chłopak ma naturę romantyka, poświęć swój czas i ułóż dla niego miłosny wiersz,
  • nie bój się żartować — poczucie humoru może pomóc ci w trudnym zadaniu jakim jest wyznanie miłości. Jeśli druga osoba również ma dystans do siebie, będziecie to kiedyś wspominać z łezką w oku,
  • bądź sobą — najważniejsze jest, aby przy swojej drugiej połówce pozostawać ciągle tą samą osobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Nie próbuj udawać, ponieważ prawda, prędzej, czy później wyjdzie na jaw,
  • zapewnij sobie i jemu intymną atmosferę — zaplanuj wyznanie uczuć tylko we dwoje. Lepiej jest, aby słowa te padły, gdy obok was nie znajduje się gromada znajomych, rodziców ani dziadków. Może wprawić to chłopaka w duże zakłopotanie.
Zobacz też:  Co napisać do chłopaka? Praktyczny poradnik

Powodzenia! Bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, wyznanie miłości swojemu chłopakowi wymaga nie lada odwagi. Kto wie, może chłopak odpowie ci tym samym.

Jak powiedzieć chłopakowi, że go kocham — tego nigdy nie rób

Pierwszy krok w wyznawaniu uczuć z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Kierując się tak silnymi emocjami, nie trudno o popełnienie gafy. Czego nie wolno robić?

Pamiętaj o tym, aby nigdy:

  • nie narzucać się chłopakowi z wyznaniem miłości. Powiedz to raz i czekaj na reakcję,
  • nie oczekuj natychmiastowej odpowiedzi. Nie naciskaj na niego i daj mu chwilę. Tak szczere wyznanie może szokować i chłopak może potrzebować chwili, aby odpowiedzieć tym samym,
  • nie rozpowiadaj o tym wydarzeniu na prawo i lewo. To szczególnie intymny moment i lepiej zachować go wyłącznie dla siebie.

Życie miłosne nastolatków nie należy do najłatwiejszych. To czas, w którym po raz pierwszy wchodzi się w związki, co może wiązać się z pojawieniem się wielu dylematów. Jak powiedzieć chłopakowi, że go kochasz? Szczerze i bezpośrednio. Jeśli miłość jest prawdziwa, to ukochany powinien być wzruszony i po chwili wyznać ci to samo.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też