Księgarnia edukacyjna – tu znajdziesz wszystko na temat trudnych emocji dzieci i młodzieży

Jesteś pedagogiem lub rodzicem i chcesz lepiej zrozumieć skomplikowane procesy zachodzące podczas dojrzewania? Księgarnia edukacyjna Eduksięgarnia to miejsce, gdzie zgromadziliśmy fachową literaturę na ten temat. Sięgnij po nią, a wszystko stanie się jasne, a przynajmniej — nieco jaśniejsze.

Księgarnia edukacyjna Eduksięgarnia – miejsce nie tylko dla pedagogów

Każdy, kto zajmował się w życiu nauczaniem, doskonale wie o tym, jak kręta bywa to droga. Nauczyciele i pedagodzy każdego dnia muszą stawiać czoła różnorodnym wyzwaniom, ponieważ wśród dzieci i młodzieży zawsze dużo się dzieje. Nic dziwnego, że potrzebują konkretnego wsparcia – materiałów, dzięki którym nauka będzie przyjemniejsza dla obu stron.

Czasami jednak trzeba zgłębić także trudne emocje towarzyszące podopiecznym. Tu z pomocą przychodzi świetnie wyposażona księgarnia edukacyjna – w Eduksięgarni nie brakuje wartościowej literatury, która pozwala na zrozumienie skomplikowanego świata emocji dzieci i młodzieży. Jeżeli jesteś rodzicem, tobie także się to przyda.

Książki psychologiczne w edukacji – bez nich ani rusz!

W dzisiejszym dynamicznym świecie dzieje się tak wiele, że łatwo przeoczyć jakieś szczegóły w zachowaniu naszych podopiecznych. A przecież wszystko ma znaczenie – bez wątpienia! Nieocenionym źródłem wiedzy stają się książki psychologiczne poświęcone tematyce emocji dziecięcych i młodzieżowych.

To właśnie one umożliwiają znacznie głębsze zrozumienie, a przez to również skuteczniejszą pomoc w procesie kształtowania życia emocjonalnego młodszych i starszych dzieci. Bardzo trudno jest odgrywać rolę wychowawcy i nie sięgać po fachowej literatury – na szczęście w szerokim asortymencie Eduksięgarni wybór najlepszych literackich pozycji tego typu jest na wyciągnięcie ręki.

Książki o emocjach dzieci: najlepsze propozycje

Wśród książek proponowanych przez Eduksięgarnię znajduje się sporo bestsellerów w kwestii edukacji emocjonalnej. Chociażby Zrozumieć emocje (autorstwa Dacher Keltner, Keitha Oatleya, Jennifer M. Jenkins) nie bez powodu nazywane jest prawdziwym kompendium wiedzy na temat emocji. Nie brakuje w niej najnowszych badań i dowodów opracowanych przez psychologów oraz psychiatrów, a także obszernego omówienia emocji zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. 

Zobacz też:  Matowa pomadka a codzienny styl – jak dobrze dobrać kolor do swojego looku

Z kolei publikacja Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu Barbary Winczury to odpowiednia lektura dla każdego, kto na ścieżce wychowawstwa mierzy się z mniej standardowymi sytuacjami. 

Karty pracy na godzinę wychowawczą – znajdziesz je tutaj!

Klasa to zbiór wielu zupełnie różnych od siebie charakterów, dlatego niekiedy podczas godziny wychowawczej nie pozostaje nic innego jak posiłkować się odpowiednio dobranymi pomocami edukacyjnymi. Do takich należą chociażby różnego rodzaju karty pracy i zadania dla uczniów, którzy dzięki temu mogą rozpoznawać i otwarcie mówić o swoich – często bardzo trudnych – emocjach. Chociaż dzieciaki początkowo potrafią podchodzić do takich zabaw dość nieufnie, to z reguły dość szybko otwierają się na taki rodzaj konwersacji z innymi. 

Bardzo dużą rolę w edukacji emocjonalnej odgrywają również przygotowane przez specjalistów w temacie bajki i krótkie czytanki, które pomagają się zrelaksować, wyciszyć emocje, ale także odpowiednio je wyregulować. 

Księgarnia edukacyjna Eduksięgarnia to miejsce, gdzie znajdziesz fachową pomoc w kwestii zrozumienia przyczyn takich, a nie innych zachowań uczniów. Czasem potrzebna jest wielokrotnie już czytana książka ekspertów, innym razem – zestaw kart edukacyjnych do zaproponowania wychowankom.

Materiał promocyjnyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też