Niechirurgiczny lifting twarzy – dzięki jakim zabiegom jest to możliwe?

Żeby przez długi czas cieszyć się młodą i jędrną skórą, nie trzeba poddawać się inwazyjnym operacjom. Dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny estetycznej możliwe jest efektywne odmładzanie twarzy bez użycia skalpela. Przedstawiamy trzy sprawdzone technologie, dzięki którym można poprawić napięcie i jakość skóry.

Zabieg HIFU, czyli lifting skoncentrowanymi ultradźwiękami

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa jest w stanie wniknąć w głąb skóry bez jej uszkadzania. Energia HIFU przenika przez naskórek bez przerywania jego ciągłości, docierając do skóry właściwej, a nawet głębiej – do tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Liftingujące działanie HIFU polega na stymulacji produkcji kolagenu w skórze. Przy okazji dochodzi do wyszczuplenia obszarów, w których znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej.

Urządzenia, służące do liftingu HIFU, posiadają wymienne kartridże o zróżnicowanym zasięgu działania i głębokości penetracji tkanki (od 1,5 do 9 mm), dzięki czemu parametry zabiegu można dobrać indywidualnie. Ultradźwiękowy lifting twarzy przeprowadzany jest przez lekarza i poprzedzony jest aplikacją kremu znieczulającego. Energia urządzenia w kontrolowany sposób rozgrzewa ciało do 65-75°C. W głębokich warstwach skóry dochodzi do mikrouszkodzeń, co pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Włókna kolagenowe namnażają się, czego efektem jest ujędrnienie i lifting skóry.

Lifting twarzy laserem pikosekundowym

Laserowe odmładzanie skóry to jedna z najczęściej wykonywanych niechirurgicznych form liftingu twarzy, z której skorzystamy m.in. w katowickiej Klinice Miracki. Na szczególną uwagę zasługuje technologia lasera pikosekundowego, która pozwala na wykonywanie zabiegów o wysokiej skuteczności i niskiej inwazyjności. Urządzenie to nie powoduje intensywnego podgrzania skóry, dlatego nazywane jest zimnym laserem. Na skutek jego działania dochodzi do powstania fali uderzeniowej, która mechanicznie uszkadza skórę w sposób kontrolowany i precyzyjny, pobudzając ją do wzmożonej syntezy kolagenu. Podczas liftingu laserem pikosekundowym nie ma ryzyka oparzeń. Skóra jest jedynie lekko zarumieniona.

Laser pikosekundowy jest niezrównany w kompleksowej redukcji zmarszczek oraz poprawie gęstości, napięcia i kolorytu skóry. Dzięki stymulacji produkcji włókien kolagenowych skóra po laserowym odmładzaniu twarzy wyraźnie się zagęszcza i wzmacnia. Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania długotrwałego liftingu skóry specjaliści zalecają wykonanie serii zabiegów.

Zobacz też:  Paznokcie jak z Instagrama. Z jakich lakierów hybrydowych korzystać?

Nici liftingujące niczym stelaż dla skóry

Nici liftingujące to specjalne, syntetyczne włókna, które wprowadzone pod skórę wzmacniają ją i niwelują wiotkość. Sprawdzają się przede wszystkim do unoszenia skóry w takich obszarach, jak żuchwa, linia brwi, policzki czy czoło. Lifting nićmi wykonuje się po znieczuleniu skóry kremem anestetycznym.

Zabieg polega na wprowadzeniu nici liftingujących w określonych miejscach pod skórą, gdzie utrzymują się przez okres kilku miesięcy, po czym ulegają rozpuszczeniu i wchłonięciu przez organizm. Już sama ich obecność w skórze uruchamia produkcję kolagenu w danym miejscu, dzięki czemu efekt odmłodzenia utrzymuje się nawet przez dwa lata. Dzięki wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry podczas aplikowania nici liftingujących uzyskane rezultaty zbliżone są do liftingu chirurgicznego.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też