Okulary przeciwsłoneczne dla nastolatków – jak wybrać odpowiedni model?

Nastolatka z różowymi oprawkami korekcyjnymi

Ochrona narządu wzroku w słoneczne dni to jedna z kwestii, która często pomijana jest w przypadku małych dzieci oraz nastolatków. Tymczasem okulary przeciwsłoneczne powinny nosić nie tylko osoby dorosłe. Ważne, aby wybrany dla pociechy model zapewniał odpowiednią protekcję oraz dobrze pasował między innymi do kształtu twarzy. Czym się kierować, kupując okulary przeciwsłoneczne dla nastolatka?

Przeciwsłoneczne czy korekcyjne?

Chcąc kupić profesjonalne okulary przeciwsłoneczne dla nastolatka, z pewnością warto wybrać się do salonu optycznego. Znajdziemy tam najwyższej jakości modele, które nie tylko spełnią oczekiwania estetyczne, lecz również zapewnią odpowiednią ochronę oczom. Na początek jednak warto zadać sobie pytanie, jakich dokładnie okularów potrzebuje dziecko? Najczęściej skupiamy się bowiem na ochronie przed promieniowaniem UV, jednak może okazać się, że pociecha będzie potrzebowała również okularów korekcyjnych. Warto więc wykonać badanie wzroku, które pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Jest to kolejny powód, dla którego nie należy kupować okularów w przypadkowych sklepie, a w salonie optycznym. Doświadczony specjalista przeprowadzi badanie i oceni, czy u nastolatka nie rozwija się wada wzroku. Jeśli tak, konieczne będzie dobranie okularów korygująco-przeciwsłonecznych.

Czym się kierować, wybierając okulary przeciwsłoneczne?

W kontekście doboru odpowiednich okularów przeciwsłonecznych na nastolatka warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Osoby młode zwykle przywiązują dużą wagę do obowiązujących trendów, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie zakup okularów:

  • w kształcie prostokąta,
  • typu aviator,
  • z kolorowymi oprawkami,
  • typu kocie oko.

Te modele są obecnie w modzie zarówno w kontekście okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Dobrym wyborem będą oprawki valentino – klasyczne, pasujące do każdej stylizacji. Bardzo istotny jest kształt twarzy nastolatka, kolor oczu, typu urody oraz kolor włosów. Nastolatkowie często poszukują rozwiązań, które odwrócą uwagę od niedoskonałości, jakie w tym wieku pojawiają się na twarzy – w tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie ciekawy model kocie oko.

Zobacz też:  Jak Wysmuklić Sylwetkę w 2 Tygodnie?

Ochrona przed słońcem na właściwym poziomie

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, najczęściej skupiamy się na aspektach wizualnych. Te dla nastolatków są najważniejsze, dlatego tak chętnie wybierają oni na przykład bardzo modne oprawki versace. Niemniej jednak warto skupić się też na pewnych najistotniejszych aspektach technicznych. Wysokiej klasy okulary przeciwsłoneczne mają filtr UV na poziomie 400 – pochłania on nawet 99% promieni docierających do oczu. Pełną ochronę przed słońcem zapewnią szkła z powłoką antyrefleksyjną oraz z filtrem polaryzacyjnym. Dobrym wyborem będą również tak zwane lustrzanki, które działają na zasadzie lustra weneckiego, odbijając światło. Okulary przeciwsłoneczne dla nastolatka muszą być też wygodne – powinny dobrze przylegać do twarzy, dzięki czemu nie zsuwają się, jednocześnie zapewniając właściwą ochronę gałkom ocznym. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *