Karolina Werdyk

Artykułów: 24
Studentka psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czynna działaczka społeczna, Prowadzi warsztaty dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także organizuje wycieczki regionalne dla trudnej młodzieży. Prywatnie lubi spędzać czas z przyjaciółmi i chodzić na długie spacery w lesie.
Kiedy kończy się okres dojrzewania u dziewcząt

Kiedy kończy się okres dojrzewania u dziewcząt?

Na to kiedy kończy się okres dojrzewania u dziewcząt, wpływa nie tylko początek pokwitania i rozwoju płciowego. Proces obejmuje także zmiany emocjonalne. Ten artykuł ma na celu poprowadzić cię przez ten niezwykle ważny okres w życiu młodej osoby i wyjaśnić jego etapy. Zapraszamy do lektury!
trudne pytania dla przyjaciela

Trudne pytania dla przyjaciela – lista 25 pytań, które wzmocnią relację

W wieku nastoletnim przyjaźnie stanowią ważny element życia i są źródłem emocjonalnego wsparcia. Aby budować trwałe i wartościowe relacje, należy rozwijać je przez szczere rozmowy i zadawanie trudnych pytań. Dlatego przygotowaliśmy listę 25 pytań, które pomogą w rozwijaniu przyjaźni i zacieśnieniu więzi.
Jak namówić rodziców na psa

Jak namówić rodziców na psa? Wskazówki

Jak namówić rodziców na psa? Posiadanie pupila to marzenie większości nastolatków. Czworonogi są bowiem najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Jeśli zastanawiasz się jak namówić rodziców na psa, to czytaj dalej.

Co powinno się jeść w okresie dojrzewania?

Okres dojrzewania to czas, kiedy organizm przechodzi wiele zmian, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. W tym czasie ważne jest, aby dostarczać mu odpowiednią ilość składników odżywczych, które pomogą w prawidłowym rozwoju i utrzymaniu dobrej kondycji. W artykule przedstawimy, co powinno się jeść w okresie dojrzewania, jakie produkty są szczególnie ważne, a także jak zbudować zdrowy i zrównoważony jadłospis.

Jak przekazać dziecku pieniądze na zakup mieszkania?

Wiele młodych osób marzy o tym, aby się usamodzielnić, wyprowadzić od rodziców. Niestety zwykle kupno mieszkania staje się niemożliwe z powodu braku własnych środków. Wzięcie kredytu także jest niedostępną opcją ze względu na brak zdolności kredytowej. Czasem można liczyć na otrzymanie pieniędzy od rodziców. Niektórzy nawet decydują się na wynajęcie mieszkania dziecku lub zakup nieruchomości. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat przekazywania i przyjmowania darowizny pieniężnej na kupno wymarzonych czterech kątów.
Jak namówić rodziców na komputer

Jak namówić rodziców na komputer? Przekonaj się sam!

Jak namówić rodziców na komputer, jeżeli nie przychodzą ci do głowy odpowiednie argumenty? Jeżeli uważasz, że zasługujesz na nowy sprzęt, jednak mama i tata mają odmienne zdanie, zapoznaj się z naszym artykułem!
jak powiedzieć chłopakowi że mam okres

Jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres?

Bywają takie dni w życiu nastolatki, w które nie ma ochoty na jakiekolwiek kontakt ze światem zewnętrznym. Jednym z nich jest miesiączka. To wyjątkowo delikatny temat stanowiący dla wielu tabu. Jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres? Przeczytaj poniższe wskazówki i mniej to z głowy.
Podchwytliwe pytania dla chłopaka

Podchwytliwe pytania dla chłopaka, które warto mu zadać

Podchwytliwe pytania dla chłopaka pomogą ci lepiej go poznać. O pewnych swoich cechach lub wydarzeniach z przeszłości może przecież nie chcieć powiedzieć ci wprost. Jeśli jednak zadasz mu odpowiednie pytanie w danym temacie, sam nie będzie wiedział, kiedy zdradzi ci swoje sekrety! Jakie pytania warto sobie przygotować? Zaraz ci podpowiemy!
jak spławić chłopaka

Jak spławić chłopaka? Wskazówki

Zakochani chłopcy bywają bardzo nachalni w okazywaniu swoich uczuć. Wie o tym, każda dziewczyna, która chociaż raz miała do czynienia z jednym z nich. Taki typ faceta potrafi być wielkim utrapieniem, co może nawet całkowicie zdestabilizować codzienne funkcjonowanie. Jeśli zastanawiasz się, jak spławić chłopaka i powiedzieć mu, że nic z tego nie będzie, to koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki.
Oznaki, że podobam się chłopakowi

Oznaki, że podobam się chłopakowi

Pierwszy sygnał zainteresowania mężczyzny wybraną kobietą może nie być tak oczywisty. Czasami drobny gest nie jest zauważony lub zbagatelizowany. Jak zauważać oznaki, że podobam się chłopakowi, aby mieć pewność? Jeśli ciągle szukasz odpowiedzi, to już nie musisz, w poniższym tekście znajdziesz na nie odpowiedź.
Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba

Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba? Sprawdź!

Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba? Jeśli to pytanie w ostatnich dniach zadajesz sobie najczęściej, już spieszymy z pomocą! Podpowiemy ci najlepsze metody na to, jak dać twojej wybrance do zrozumienia, że ci się podoba. Kto wie? Może odwzajemni twoje uczucie?
Jak zerwać z dziewczyną

Jak zerwać z dziewczyną? Kilka ważnych zasad

Jak zerwać z dziewczyną i zachować dobre relacje? Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne! Ważne jest jednak to, abyś w czasie rozstania kierował się kilkoma prostymi zasadami. Wtedy na pewno zachowasz się jak dżentelmen, a twoja była dziewczyna cię nie znienawidzi!
Jak powiedzieć chłopakowi, że go kocham?

Jak powiedzieć chłopakowi, że go kocham?

Pierwsza miłość zajmuje w serce dziewczyny szczególne miejsce. Uczucia do ukochanego chłopaka mogą przesłonić wówczas cały świat. Jeśli zastanawiasz się, jak powiedzieć chłopakowi, że go kochasz i zrobić to w sposób romantyczny, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.