Tatuaż nie musi Ci towarzyszyć przez całe życie – poznaj zalety laserowego usuwania tatuażu

Jeszcze do niedawna tatuaże były symbolem buntu, dziś traktowane są raczej jak ozdoba ciała, niczym biżuteria. Niestety, kiedy czas ich świetności przeminie, nie można ich po prostu zdjąć, jak pierścionek czy bransoletkę. Na szczęście można się ich skutecznie pozbyć z pomocą nowoczesnych laserów. Wyjaśniamy, jak wygląda usuwanie tatuażu.

Jak powstaje tatuaż i dlaczego trudno jest go usunąć?

Tatuowanie polega na wprowadzeniu specjalnego tuszu do głębokich warstw skóry. Dzięki temu tatuaż jest trwałą ozdobą, która z założenia jest na całe życie. Niestety nie zawsze robimy go ze świadomością, że za kilka lat wybrany wzór może już się nam nie spodobać. Niektóre tatuaże tracą też swój urok po kilku latach – tusz rozmywa się, blaknie, detale nie są już widoczne, a piękny pierwotnie rysunek staje się nieatrakcyjną plamą.

Nie jest możliwe, żeby pozbyć się tatuażu domowymi sposobami. Wszelkie próby ścierania niechcianego rysunku ze skóry w sposób mechaniczny mogą skończyć się przykrymi konsekwencjami – blizną, zakażeniem, wtłoczeniem pigmentu na jeszcze większą głębokość. Jeśli myślisz o usunięciu tatuażu, zgłoś się lepiej do specjalisty. Więcej informacji oraz listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej znajdziesz na blogu Find Beauty Expert.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne?

Laserowe usuwanie tatuażu wykonane przez doświadczonego specjalistę to szansa na całkowite pozbycie się niechcianej „ozdoby” bez blizn i jakichkolwiek powikłań. Zabieg wykonywany jest po zastosowaniu maści znieczulającej. Procedurę przeprowadza lekarz po wcześniejszej konsultacji z Pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Specjaliści z Kliniki Ambroziak w Piasecznie wykonują ten zabieg przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych.

Laserowe usuwanie tatuażu polega na równomiernym naświetleniu powierzchni tatuażu w celu rozbicia barwnika. Dzięki zastosowaniu technologii pikosekundowej cząsteczki tuszu są tak małe, że organizm nie ma problemu z ich usunięciem. Zabieg wykonuje się w seriach. Liczba sesji potrzebnych do uzyskania pożądanych rezultatów jest kwestią indywidualną, zależy m.in. od głębokości, koloru i wieku tatuażu. Zabiegi wykonuje się w odstępach 4—8 tygodni. Zazwyczaj od 5 do 10 zabiegów wystarczą, aby całkowicie pozbyć się niechcianego tatuażu. Ważne jest, aby w czasie całej terapii stosować krem z filtrem na obszarze działania lasera.

Zobacz też:  Aparat ortodontyczny u nastolatki - co należy wiedzieć?

Zalety usuwania tatuażu laserem

Technologia superkrótkich impulsów lasera pikosekundowego umożliwia skuteczne rozbicie pigmentu oraz znacząco ogranicza efekt cieplny w tkankach, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla Pacjenta. Zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut i już po pierwszej sesji można zauważyć rozjaśnienie tatuażu. Z zabiegu na zabieg tusz staje się mniej widoczny. Co najważniejsze, efekty są trwałe. Nie ma możliwości, że intensywność tatuażu po laseroterapii będzie większa.

Skuteczność laserowego usuwania tatuażu zależy m.in. od jego koloru. Do barwników, z którymi większość urządzeń jest w stanie sobie poradzić, należy czarny i niebieski. Trudności pojawiają się w przypadku tatuaży kolorowych, jednak laser pikosekundowy dobrze radzi sobie z każdym kolorem (z wyjątkiem białego tatuażu).

Tekst promocyjny



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też