Jak namówić rodziców na iPhone’a? Sprawdź sam!

IPhone należy do jednego z najpopularniejszych smartfonów. Nic dziwnego, że większość nastolatków marzy o posiadaniu najnowszego modelu. Może i ty jesteś jednym z nich? Sprawdź, jak namówić rodziców na iPhone’a!
Jak namówić rodziców na iPhone

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma w swoim posiadaniu smartfona. Nawet bez tych najprostszych trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, szczególnie bardzo młodym ludziom. Nikt jednak nie chce posiadać starego, wolnego telefonu marzeniem wielu jest najnowszy iPhone. Co jednak, jeśli rodzice są niechętni do jego zakupu? Przekonaj się, jak namówić rodziców na iPhona!

Miej w zanadrzu przekonujące argumenty

Wiele młodych osób, które nie mają jeszcze możliwości zarobienia własnych pieniędzy, musi polegać na swoich rodzicach także przy zakupie sprzętu elektronicznego. Jeżeli i ty jesteś w podobnej sytuacji i zastanawiasz się, jak namówić rodziców na komputer albo nowy smartfon, musisz przygotować bardzo przekonujące argumenty. Rodzice mogą mieć obawy związane chociażby z uzależnieniem od telefonu, z którym to problemem boryka się coraz większa liczba młodych osób (więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu: https://psychorady.pl/uzaleznienie-od-telefonu)

Pierwszym krokiem do rozmowy z rodzicami jest zastanowienie się, dlaczego tak bardzo zależy ci na produkcie Apple? Wiele osób sugeruje się najnowszymi trendami oraz sprzętem, który posiadają rówieśnicy. Umówmy się jednak, że nie jest to argument, który przekona rodziców do zakupu nowego telefonu. Co może zmienić ich zdanie?

  • Wady obecnego telefonu – być może twój stary smartfon nie pracuje już tak dobrze, jak na początku? Zawiesza się, nie działają w nim niektóre funkcje, ekran jest pęknięty? Mamę i tatę łatwiej będzie przekonać do zakupu nowego telefonu, jeśli stary się nie sprawdza.
  • Inwestycja – wielu posiadaczy iPhone’ów uważa jest za bardzo dobrą inwestycję. Zrób odpowiedni research i sprawdź, dlaczego produkty Apple są najlepszym wyborem spośród innych modeli telefonów.
  • Edukacja – w dzisiejszych czasach posiadanie smartfonu stanowi spore ułatwienie w zdobywaniu potrzebnej edukacji. Zastanów się, w jaki sposób iPhone może pomóc ci w nauce!
Zobacz też:  Jak przekonać rodziców do swoich pomysłów? Sekrety komunikacji

Przejmij część domowych obowiązków

Dobrym sposobem na wpłynięcie na rodziców, jest trzymanie się swoich domowych obowiązków, bez potrzeby przypominania ci o ich wykonywaniu. Ponadto warto wziąć na siebie część prac, które zwykle wykonują twoi rodzice. Nieważne, czy to mycie naczyń, pucowanie okien, odkurzanie domu rodzice na pewno docenią tę pomoc i może postanowią cię nagrodzić.

Popraw oceny w szkole

Nowy telefon na pewno jest wart poświęcenia większej ilości czasu nad szkolnymi obowiązkami. Skup się na sumiennym odrabianiu lekcji i przygotowywaniu do testów. Po zdobyciu kilku lepszych ocen, możesz spróbować porozmawiać z mamą i tatą o nagrodzie w postaci nowego telefonu!

Dołóż się do zakupu

IPhony nie należą do najtańszych smartfonów. Nawet kilkuletni model potrafi osiągać cenę kilku tysięcy. Nic dziwnego, że wielu rodziców ma wątpliwości co do zakupu. Jeżeli obawiasz się, że to cena telefonu stanowi problem, spróbuj zawrzeć z rodzicami umowę. Zaproponuj spłacanie im iPhone’a w miesięcznych ratach albo odłóż pieniądze z kieszonkowego i powiedz rodzicom żeby dołożyli różnicę. Możesz zrobić to przed swoimi urodzinami albo Gwiazdką – nowy telefon to w końcu świetnym prezentem!

Zgódź się na tańszy model

Najnowszy model iPhone’a to niemały wydatek. Być może twoi rodzice chcieliby sprawić ci nowy telefon, ale po prostu ich na to nie stać. W takiej sytuacji zaproponuj przyjrzenie się starszym i nieco tańszym iPhonom. Być może uda ci się znaleźć używany albo poleasingowy smartfon w dobrym stanie, na który będzie stać twoich rodziców.

Jak namówić rodziców na iPhone’a – podsumowanie

Nowy iPhone może być bardzo drogi. Nic dziwnego, że nawet rodzice, którzy zarabiają niemałe pieniądze, mogą mieć wątpliwości co do jego zakupu. Jeżeli mimo wszystko zależy ci na telefonie marki Apple, spróbuj powyższych wskazówek – być może któraś z nich sprawi, że mama i tata zmienią zdanie i sprawią ci prezent w postaci smartfona!

Zobacz też:  Jak powiedzieć mamie o owsikach? Sposoby na wstydliwy problem owsicy


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też