Jak zagadać do chłopaka w szkole?

Nawiązywanie relacji bywa trudne, szczególnie gdy jest się nastolatką. Pierwsza rozmowa z obiektem westchnień może przyprawiać o dreszcze i wywoływać skręt żołądka. Nie musi jednak tak być. Jeśli jesteś ciekawa jak zagadać do chłopaka w szkole, to poniższy tekst jest właśnie dla ciebie.
Jak zagadać do chłopaka w szkole

W czasach, gdy każdy nastolatek ma kilka kont na social media, bezpośrednie zagadanie do chłopaka, twarzą w twarz, jest sporym wyzwaniem i wymaga nie lada odwagi. Znacznie łatwiej jest bowiem napisać kilka słów na Facebooku, czy Instagramie, niż zapytać go o coś w szkole. Warto jednak pamiętać, że chłopcy lubią odważne dziewczyny, które nie boją się nawiązywać kontaktu w realu. Bez względu na to do której klasy chodzi chłopak, czy jest młodszy, czy nieco starszy, trzeba nawiązać ten kontakt z klasą. Jak to zrobić?

Jak zagadać do chłopaka w szkole — tipy

Aby poderwać chłopaka w szkole, wcale nie musisz być duszą towarzystwa. Jeśli chcesz bliżej poznać chłopaka, który ci się podoba i zostać jego koleżanką (a może kimś więcej), zapoznaj się z poniższymi poradami:

  • odwołaj się do wspólnych znajomych — być może jakiś wspólny kolega lub koleżanka obchodzi niedługo urodziny i planujesz urządzić jej/mu niespodziankę. To dobry pretekst do tego, aby poprosić go o pomoc,
  • poproś o pomoc w nauce — jeśli wiesz, że facet jest szczególnie mocny z przedmiotów, które są dla ciebie piętą Achillesową, to nie krępuj się i poproś go o wytłumaczenie wybranego zagadnienia. Jeśli chłopak jest dobrze wychowany, z pewnością nie odmówi. W przeciwnym razie, nawet nie zawracaj sobie nim głowy,
  • odwołaj się do tych samych zainteresowań — z pewnością prześledziłaś już jego profil na FB czy Insta i wiesz, co chłopak lubi. Być może oglądacie te same seriale, albo czytacie książki tego samego autora? Wspólne zainteresowania, czy pasja są zawsze dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia konwersacji,
  • nie zapomni się uśmiechać — uśmiechnięta twarz ułatwia przełamanie pierwszych lodów. Postaraj się podejść do rozmowy na totalnym luzie, bez silenia się na gorączkowe tłumaczenia. Bądź sobą i zacznij standardowo od “hej”.
Zobacz też:  Co można robić z chłopakiem w domu i na spacerze?

Przerwa pomiędzy lekcjami w szkole nie trwa długo, ale jest doskonałą okazją do zagadania do chłopaka. Jak powiedzieć mu, że chciałabyś nawiązać z nim bliższą relację? Przede wszystkim daj sobie czas i pozwól, aby sprawy toczyły się własnym rytmem.

Jak zagadać do chłopaka w szkole — czego nie robić?

Wykonując pierwszy krok w rozmowie z chłopakiem nie trudno o potknięcie. Istnieje kilka złotych zasad tego, czego absolutnie nie robić podczas nawiązywania kontaktu z fajnym kumplem ze szkoły.

Po pierwsze, nie narzucaj się mu. Nie osaczaj go z każdej możliwej strony i nie zasypuj go setką wiadomości na social media. Chłopak, który ci się podoba może mieć wrażenie, że niedługo wyskoczysz mu z lodówki. Jeśli widzisz, że nie jest tobą zainteresowany, zwyczajnie odpuść. Inaczej staniesz się tą “creepy laską”, która prześladuje facetów. Istnieje ryzyko, że zyskasz nawet taką opinię wśród znajomych.

Po drugie, nie sil się na udawanie kogoś, kim nie jesteś. Jeśli on jest wielkim fanem piłki nożnej, a ty nie, to nie okłamuj go, że jesteś na bieżąco z meczami lokalnego klubu i śledzić Ligę Mistrzów. Prawda, prędzej, czy później wyjdzie na jaw i dopiero wtedy poczujesz wstyd. A tego chyba nie chcesz, prawda? Pamiętaj, że mężczyzna musi polubić cię właśnie taką jaką jesteś, nawet, gdy nie jesteś wielką fanką sportu.

Podchwytliwe pytania dla chłopaka mogą sprawić, że poczuje się niekomfortowo.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też