Jak zerwać z dziewczyną? Kilka ważnych zasad

Jak zerwać z dziewczyną i zachować dobre relacje? Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne! Ważne jest jednak to, abyś w czasie rozstania kierował się kilkoma prostymi zasadami. Wtedy na pewno zachowasz się jak dżentelmen, a twoja była dziewczyna cię nie znienawidzi!
Jak zerwać z dziewczyną

Jak zerwać z dziewczyną, którą lubisz, ale czujesz, że wasz związek to jednak nie to? Zaraz ci podpowiemy! Dzięki naszym radom szybko i definitywnie zakończysz relację, a twoja była nie poczuje się zostawiona na lodzie. Nie chcesz przecież jej zranić ani – tym bardziej – sprawić, by stała się twoim wrogiem!

Podejmij męską decyzję i się jej trzymaj!

Skoro zdecydowałeś się podjąć ważne decyzje i rozstać z dziewczyną, zapewne masz dobry powód… Na pewno? Zastanów się spokojnie, czy rzeczywiście tak jest? Pamiętaj, że kiedy dojdzie już do zerwania i powiesz dziewczynie wszystko, co zaplanowałeś, może nie być odwrotu. Musisz więc być całkowicie pewien swojej decyzji, a potem trzymać się tego postanowienia!

Jak zerwać z dziewczyną? Na początek przygotuj się do rozmowy. Pomyśl, co nie zagrało w waszym związku, dlaczego chcesz z nią zerwać – w sytuacji rozstania szczerość jest bardzo ważna! Kiedy wiesz już dlaczego, przemyśl, jak jej to powiesz. Wiadomość o zerwaniu na pewno będzie dla dziewczyny szokiem, więc postaraj się jej dodatkowo nie obwiniać. Zamiast tego spróbuj złagodzić wstrząs rozstania delikatnymi, neutralnymi komunikatami. Nie mów więc np. „to przez ciebie, bo zawsze wolałaś koleżanki”. Taki tekst dodatkowo ją zrani, a przy okazji świadczy o niedojrzałości partnera. Przekaż tę samą informację inaczej. Powiedz np. „myślę, że do siebie nie pasujemy. Bardzo cenię chwile, które spędzamy we dwoje, ale ty potrzebujesz o wiele więcej czasu dla znajomych”.

Wybierz właściwe miejsce i czas

Chcesz zerwać z dziewczyną i zostać przyjaciółmi? Nie zawsze się to udaje, ale możesz spróbować! Przede wszystkim wybierz dobre miejsce i czas rozstania.

Zobacz też:  Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba – kilka sprawdzonych sposobów

Kiedy chcesz zakończyć związek, poproś dziewczynę o rozmowę na osobności. Moment rozstania będzie dla niej trudny, więc lepiej, aby nie towarzyszyły wam wówczas inne osoby – dziewczyna może poczuć się upokorzona publicznym zerwaniem.

Zrywać nie powinieneś też w czasie wspólnego wyjazdu – to nie jest sposób na pocieszenie drugiej połówki! Wybierz po prostu neutralne, ale spokojne miejsce. Może to być kawiarnia, park albo jej mieszkanie.

Jak zerwać z dziewczyną i zakończyć dłuższy związek? Ważny jest odpowiedni czas. Zrywanie w czasie świąt, ważnych rocznic ( dowiedz się jakie są rocznicę ślubu https://lovelywedding.pl/slub/rocznica-slubu ) albo urodzin nie pomoże żadnej ze stron. Nie rób więc tego! Wybierz zwykły dzień, w którym nie dzieje się nic szczególnego. Najlepiej też byłoby porozmawiać wtedy, kiedy twojej dziewczyny nie czeka trudna, stresująca sytuacja (np. pobyt w szpitalu albo ważny egzamin).

Jak zerwać z dziewczyną i co mówić w czasie zerwania

Chcesz zakończyć związek z klasą? Daruj sobie krępujące pytania dla dziewczyn i tematy, które wprowadzą niemiłą atmosferę. Po prostu spotkaj się z dziewczyną i prosto w oczy powiedz jej, że to już koniec. Nie owijaj w bawełnę i nie dawaj jej złudnych nadziei, że twoja decyzja może ulec zmianie. Po prostu powiedz, że zdecydowałeś się podjąć ważne zmiany i że nie widzisz sensu w kontynuowaniu waszego związku. Nie poruszaj drażliwych kwestii – nie mów np. że spotkałeś inną, lepszą i ciekawszą dziewczynę! Nawet jeśli to prawda i główny powód zerwania, twoja była nie musi tego wiedzieć! To na pewno popsuje relację z dziewczyną – i raczej uniemożliwi późniejszą przyjaźń.

W czasie rozmowy postaraj się zachować spokój bądź rzeczowy i pewny siebie. Rozstanie oznacza wiele emocji, więc możesz spodziewać się łez dziewczyny. Nie pocieszaj swojej byłej nadmiernie – może odebrać to jako dowód na to, że wciąż ci na niej zależy!

Zobacz też:  Jak pokazać chłopakowi, że mi się podoba?

Pamiętaj też, że powinieneś pozostać przy swoim zamiarze (i wyrażać to jasno!) niezależnie od tego, co usłyszysz! Zakochana dziewczyna może przekonywać cię, że się zmieni, że zrobi wszystko, abyś został, że bardzo cię kocha. Choć to trudne, nie ulegaj! Tkwienie w niewłaściwym związku sprawi, że przestaniesz szanować i lubić swoją dziewczynę. W efekcie i tak się rozstaniecie – jednak przy o wiele gorszej relacji. Dlatego też zakończ związek z tą dziewczyną tak jak planowałeś – w tej właśnie, wybranej przez ciebie chwili.

Sms może zranić – unikaj tego!

Jak zerwać z dziewczyną i zachować twarz? Niestety, choć to trudne musisz pofatygować się na spotkanie osobiście. Zrywanie przez internet, komórkę lub osobę trzecią jest mega słabe. Zamiast więc dzwonić i przez telefon mówić jej, że to koniec, spotkaj się z dziewczyną. Zwróć uwagę, że rozstanie przez internet lub sms i tak prawdopodobnie nie sprawi, że spotkanie cię ominie. Dziewczyna po takiej wiadomości na pewno zadzwoni albo przyjdzie do ciebie, żeby dowiedzieć się, dlaczego z nią zerwałeś. Spotkacie się też w szkole albo u znajomych. Co wtedy? Lepiej nie mnożyć problemów i po prostu od razu poważnie porozmawiać w cztery oczy!

A kiedy spotkacie się po rozstaniu? Nie wracaj przy innych do tego tematu. Na początek znajomym wystarczy komunikat, że nie jesteście już razem. Dzięki temu uda ci się uniknąć niezręcznej sytuacji i powiedzenia czegoś, co sprawiłoby byłej przykrość. Podczas neutralnego spotkania porozmawiaj z nią na luźny temat – nauczycieli, zadań domowych, znajomych. Możesz też zapytać o jej samopoczucie, ale nie zdziw się, jeśli nie zechce o tym mówić.

Kiedy rozstanie staje się faktem unikaj też początkowo spotkań, na których będzie twoja była i nowa dziewczyna. Jeśli już musi dojść do takiego spotkania, daj byłej znać, aby mogła się przygotować i zdecydować czy chce w nim uczestniczyć. Z czasem, kiedy emocje opadną, nie będziesz musiał aż tak troszczyć się o uczucia byłej partnerki. Natychmiast po zerwaniu jednak warto okazać jej nieco zrozumienia.

Zobacz też:  O czym pisać z chłopakiem, jak nie ma tematu. Klucz do luźnych rozmów

Jak zerwać z dziewczyną w dobrym stylu? Najważniejsze to pozostać przy swoim zamiarze i zerwać definitywnie. Spokojnie, bez obwiniania siebie lub byłej. Oczywiście podczas osobistego spotkania! Dzięki temu z całej sytuacji wyjedziesz z twarzą, a zrywając z partnerką nie nadszarpniesz swojego dobrego imienia. I nie stracisz wspólnych przyjaciół!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też