Jak powiedzieć mamie, że chcę się malować – poradnik dla młodych dziewczyn

Pytanie “jak powiedzieć mamie, że chcę się malować” zadaje sobie wiele młodych dziewczyn. Niestety, rodzice często bywają sceptycznie nastawieni do tego zagadnienia. Sprawdź, jak zmienić ich zdanie o makijażu!
Jak powiedzieć mamie, że chcę się malować

Makijaż, prócz bycia sposobem na podkreślenie urody, często jest także niezwykle ciekawym hobby i świetną zabawą. Nic dziwnego, że wiele dziewczyn myśli o rozpoczęciu swojej przygody z malowaniem się. Bywa jednak, że matki i ojcowie niezbyt przychylnie patrzą na ten zapał, szczególnie jeśli ich pociecha jest jeszcze bardzo młoda. Jeśli mimo to, chcesz spróbować namówić rodziców, aby pozwolili ci się malować, skorzystaj z naszych wskazówek!

Jak przeprowadzić rozmowę z rodzicami?

  1. Starannie rozważ wszelkie argumenty – to także moment, w którym powinnaś dobrze zastanowić się, dlaczego właściwie tak bardzo zależy ci na rozpoczęciu przygody z makijażem.
  2. Mów spokojnie – tylko sensowna i spokojna argumentacja może przynieść korzystne efekty. Pokażesz tym samym, że jesteś odpowiednio dojrzała i tym samym gotowa na korzystanie z kosmetyków.
  3. Wysłuchaj argumentów rodziców (niezależnie od tego, czy się z nimi zgadzasz) – jaki jest powód, dla których nie chcą pozwolić ci się malować? Czy chodzi o reakcję nauczycieli? Może rodzice obawiają się, że twój makijaż będzie zbyt mocny lub że skupisz się tylko na nim, zamiast na ocenach?
  4. Przygotuj kontrargumenty –  spróbuj przekonać najbliższych, że nowe hobby nie zajmie całego twojego czasu, że bardzo ci na nim zależy, a nauczyciele pewnie nawet nie zauważą odrobiny pudru czy tuszu do rzęs!
  5. Pójdź na kompromis – sztuka stawiania na swoim jest cenną umiejętnością. Jeśli jednak twoja mama lub tata nadal są sceptyczni, spróbuj pójść na kompromis. Obiecaj poprawę ocen albo weź na siebie dodatkowe prace domowe. Dobrym pomysłem jest także wybór jednego lub dwóch kosmetyków, które chcesz stosować. Piękny makijaż nie wymaga pełnego zestawu, łącznie z fluidem, cieniem do powiek i błyszczykiem!
  6. W razie kategorycznej odmowy, odłóż rozmowę na inny dzień – nie poddawaj się, ale daj rodzicom czas na przemyślenie prośby. Możesz też poświęcić parę dni na rozważenie innych argumentów za makijażem!
Zobacz też:  Jak szybko posprzątać pokój?

Czego nie robić podczas rozmowy?

  1. Nie płacz, nie krzycz – takie zachowanie nie tylko rozzłości twoją mamę i tatę, ale i utwierdzi ich w przekonaniu, że nie jesteś wystarczająco dojrzała na malowanie się.
  2. Nie kłam – jeżeli mówisz o używaniu wyłącznie kremu BB, a tak naprawdę planujesz poświęcać każdy poranek na conturing, wiedz, że prędzej czy później kłamstwo się wyda. Nie ukrywaj także ewentualnych zakazów dotyczących makijaży w szkole – w ten sposób wpędzisz się w niezłe kłopoty!
  3. Nie porównuj się do koleżanek – jeżeli nie chcesz usłyszeć słynnego zdania “ty nie jesteś wszyscy”, nie wspominaj o znajomych, które już od dawna chodzą wymalowane do szkoły.

Podsumowanie 

Dorastające dziewczyny często dręczą różne pytanie. Niezależnie jednak od tego, czy zastanawiasz się, jak powiedzieć mamie o okresie, czy namówić ją na zakup podkładu, pamiętaj, że twoi rodzice chcą dla ciebie jak najlepiej. Nie bój się porozmawiać z nimi spokojnie i szczerze.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też