Jak spławić chłopaka? Wskazówki

Zakochani chłopcy bywają bardzo nachalni w okazywaniu swoich uczuć. Wie o tym, każda dziewczyna, która chociaż raz miała do czynienia z jednym z nich. Taki typ faceta potrafi być wielkim utrapieniem, co może nawet całkowicie zdestabilizować codzienne funkcjonowanie. Jeśli zastanawiasz się, jak spławić chłopaka i powiedzieć mu, że nic z tego nie będzie, to koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki.
jak spławić chłopaka

Z pewnością wiele nastolatek ma za sobą przykre doświadczenia z namolnym chłopakiem. Budzisz się rano a twój smartfon pokazuje kilkanaście nieodebranych wiadomości, telefonów i powiadomień z social mediów. Autorem każdego z nich jest on. Sytuacja ta powtarza się praktycznie każdego dnia, a ty chcesz mieć święty spokój. Nie chcesz napisać mu tego na messengerze, zastanawiasz się, czy nie lepiej zobaczyć się z nim “na żywo” i raz na zawsze zakończyć tę farsę? Jak pokazać mu, że nie jesteś nim zainteresowana? Co robić, aby nie zranić przy tym jego uczuć? Czy jest możliwe, że amant z czasem zostanie naszym kolegą?

Jak spławić chłopaka, gdy jesteś z nim w związku?

Kiedy jesteś w związku z namolnym chłopakiem, a czujesz, że to jednak nie to, najgorszym co możesz zrobić to rozbudzanie w nim nadziei. Najlepiej wówczas powiedzieć mu wprost, że miłość z twojej strony się wypaliła. Rozsądny facet powinien to zrozumieć i odpuścić. A co jeśli nie?

Metod na spławienie swojego chłopaka jest kilka:

  • nie sil się na uprzejmości — gdy facet wydaje się nie rozumieć ludzkiej mowy, najlepszym sposobem będzie zachowanie dystansu i oschłości. Od dzieciństwa uczy się jednak dziewczynki pokory i bycia uprzejmą, co znacznie utrudnia zachowanie asertywnej postawy w dorosłości. Pamiętaj jednak, aby nie być przy tym wulgarną. Jeśli on naprawdę Cie kocha, zrób to delikatnie i z klasą,
  • spędzaj więcej czasu z innymi ludźmi — jeśli czujesz się “uwiązana” do swojego partnera a on krzywo patrzy na każde twoje wyjście ze znajomymi bez niego, to najwyższy czas to zmienić. Nie informuj go nawet o swoich planach, tylko zacznij spotykać się z koleżankami bez tzw. ogonka. Facet po czasie musi zrozumieć, że jego era już dawno minęła,
  • nie odpisuj na jego wiadomości — to znak dla niego, że nie jesteś nim zainteresowana. Zrób to jednak stopniowo, z szacunku do tego, co kiedyś was łączyło.
Zobacz też:  Jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba – kilka sprawdzonych sposobów

Zastanawiasz się ponadto jak zerwać z chłopakiem? Nigdy nie rób tego przez komunikatory, czy smsy. Powiedz mu to prosto z mostu przy najbliższej okazji. Pamiętaj, że najlepiej jak najszybciej zerwać ten plaster. Wtedy mniej boli. Dotyczy to obu stron relacji. Nie ma sensu na siłę przedłużać związku, który i tak nie ma żadnej przyszłości.

Jak spławić chłopaka, gdy nie jesteś z nim w związku?

Spławienie chłopaka, który nie pozostaje z tobą związku wydaje się znacznie łatwiejsze, niż gdy tworzycie już jakąś relację. Taki zalotnik na ogół nie ustępuje w swoich amorach i na siłę chce ci pokazać, jak bardzo mu się podobasz.

Oto top 3 skutecznego pozbycia się namolnego adoratora:

  1. Nie odpowiadaj na jego wiadomości — nie używaj nawet emotikonów, bo chłopak może nie odczytać tego jako odmowę do nawiązania kontaktu. Najlepiej nie odczytuj ich w ogóle. Jeśli facet jest wyjątkowo uciążliwy, wyrzuć go z listy znajomych lub ustaw opcję niewyświetlania jego wiadomości. Okrutne? Czasami jest to jedyna opcja, aby dosadnie zakomunikować mu swoje zdanie.
  2. Powiedz mu to wprost — jeśli czujesz sympatię do kogoś, kto pokochał cie do szaleństwa, postaraj się nie ranić jego uczuć. Gdy istnieje taka możliwość powiedz mu to bezpośrednio podkreślając, że nie chcesz urazić jego uczuć. Twój wielbiciel może próbować namawiać cie do chociażby wspólnego wyjścia na lody, czy do kina, ale w takich przypadkach zawsze odmawiaj. Chłopak będzie robił sobie nadzieję.
  3. Powiedz mu, że jesteś już w związku, nawet jeśli nie do końca jest to prawda. Możesz podkreślić, że jesteś szczęśliwa i nie szukasz przygód poza relacją. Rozsądny facet zawsze to zrozumie.

Jak spławić chłopaka? Najlepiej szybko. Pamiętaj, że gdy on przekracza granice twojego bezpieczeństwa i intymności, a ty sama podejrzewasz, że może być dla ciebie niebezpieczny, nie bój się powiadomić policję. Tym bardziej jeśli nieszczęśliwie zakochany grozi ci.

Zobacz też:  List miłosny do chłopaka – jak napisać?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też