Jak zerwać z chłopakiem czyli sztuka rozstania

Jak zerwać z chłopakiem i zachować się z klasą? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, już pędzimy z podpowiedzią! Sprawdź, co zrobić i powiedzieć, aby wasza relacja zakończyła się bez niepotrzebnej dramy!
Jak zerwać z chłopakiem

Jak zerwać z chłopakiem w delikatny i możliwie subtelny sposób? Wbrew pozorom, wcale nie jest to łatwe – zwłaszcza, kiedy chłopak stara się i widzisz, że mu na tobie zależy. Jeśli wasz związek nie jest tym, o czym marzyłaś, ale nie chcesz ranić uczuć byłego, skorzystaj z naszych porad. Dzięki nim rozstanie przebiegnie możliwie gładko, a ty nie będziesz czuła się winna.

Jak zerwać z chłopakiem? Przygotuj się!

Kiedy kończysz związek, w którym twój chłopak nie starał się, a ty nie czułaś się ważna, sprawa jest prosta. Trudniej jednak odejść, gdy wiesz, że druga strona nadal cię kocha. Jak zerwać z chłopakiem w możliwie bezbolesny sposób i nie mieć potem wyrzutów sumienia? Jeśli jesteś pewna, że to koniec waszego związku, przygotuj się do rozstania.

  • Na początek zastanów się, co nie zagrało w waszej relacji. Dlaczego uważasz, że rozstanie to jedyne możliwie wyjście? Przemyśl, czy naprawdę chcesz definitywnie zakończyć znajomość. Pamiętaj, że nawet, jeśli chciałabyś, abyście zostali przyjaciółmi i wciąż utrzymywali kontakt, druga strona może mieć inne zdanie. Chłopak zapewne początkowo poczuje się zraniony i pod wpływem emocji może nie chcieć w ogóle cię widywać – przynajmniej przez jakiś czas. To zupełnie normalne – uszanuj więc jego decyzję.
  • Kiedy jesteś pewna, że chcesz zerwać, wybierz odpowiedni czas i miejsce. Nie przeciągaj znajomości w nieskończoność, ale też nie zrywaj w czasie świąt, waszych rocznic czy okazji takich jak np. walentynki! Wybierz odpowiednie miejsce – neutralne i na tyle ciche, abyście mogli spokojnie porozmawiać.
  • Chłopak na pewno zapyta o powody twojej decyzji. Jeśli nie interesuje cię to, jak spławić chłopaka, ale rozstać się z klasą, przemyśl tę kwestię. Zastanów się, które jego cechy najbardziej ci przeszkadzały, a potem opowiedz mu o nich bez oskarżania! Zamiast powiedzieć np.: „jesteś mało romantyczny”, powiedz raczej „mamy inne oczekiwania: potrzebuję czułych gestów, a ty – większej swobody i luzu”.
Zobacz też:  Jak pokazać dziewczynie, że mi na niej zależy?

Napisać sms, czy powiedzieć „żegnaj” w cztery oczy?

Kiedy podjęłaś decyzję o rozstaniu i zastanawiasz się jak zerwać z chłopakiem, możesz odczuwać strach. Zapewne więc aż korci cię, aby zakończyć relację krótkim smsem. Nie rób tego jednak! To normalne, że się boisz – każde rozstanie to trudny moment dla obydwu stron. Zwłaszcza, jeśli nie chcesz zranić swojego chłopaka. Właśnie dlatego powinnaś spotkać się z nim bezpośrednio i porozmawiać!

W czasie spotkania postaraj się sprawiać wrażenie pewnej siebie i swoich uczuć. Nie daj wpędzić się w poczucie winy! Każde z was ma prawo do swoich emocji, zawsze też rozstanie boli. Nie ma jednak sensu kontynuować związku, w którym nie jesteś szczęśliwa – prędzej czy później twój partner to wyczuje! Pamiętaj więc, że masz prawo odejść i poznać kogoś innego, kto będzie do ciebie lepiej pasował.

Na spotkanie idź sama. Zapewne o wiele łatwiej byłoby ci mieć przy sobie przyjaciółkę – i w innej sytuacji byłoby to zupełnie ok. Jeśli jednak zaplanowałaś zerwanie, załatwcie to z chłopakiem „w cztery oczy”, bez udziału znajomych.

Tego nie mów, czyli o czym pamiętać, aby zakończyć związek i nie zranić drugiej strony

Przede wszystkim daruj sobie wzniosłe formułki rodem z komedii romantycznych! Po pierwsze, na żywo brzmią mega sztucznie. Po drugie, druga osoba może pomyśleć, że kompletnie ci na niej nie zależało, skoro powtarzasz tanie teksty.

Nie atakuj chłopaka i nie porównuj go z innymi. W ten sposób dodatkowo go zranisz – a tego starasz się przecież uniknąć!

Jeśli zastanawiasz się jak zerwać z chłopakiem w delikatny sposób, nie mów mu, że poznałaś kogoś lepszego (nawet, jeśli to główny powód twojej decyzji). Postaw się w jego sytuacji – jak poczułabyś się, gdyby twój chłopak znalazł nową, fajniejszą w jego odczuciu dziewczynę i właśnie ci o tym mówił? Jeśli chcesz chronić uczucia drugiej osoby zupełnie pomiń ten temat. Skup się na tym, co nie wyszło i sprawiło, że zdecydowałaś o zakończeniu waszej relacji.

Zobacz też:  Jak powiedzieć dziewczynie, że mi się podoba? Sprawdź!

Pamiętaj też, że połączenie zdań „nie pasujemy do siebie” i „zostańmy przyjaciółmi” dobrze brzmi tylko na filmach. W prawdziwym życiu nie jest jednak zbyt szczęśliwe. Zanim zdecydujesz więc, że na pewno chcesz powiedzieć coś takiego, weź pod uwagę uczucia chłopaka. Ze swoim partnerem (a właściwie już byłym) być może jeszcze będziesz się przyjaźnić. Nie proponuj mu jednak tego w momencie silnych emocji, kiedy właśnie dowiedział się o tym, że odchodzisz.

Bądź świadoma i pewna swojej decyzji!

Nawet jeśli wybierzesz najlepsze miejsce i odpowiedni moment oraz użyjesz najbardziej delikatnych słów, twój chłopak może zareagować bardzo emocjonalnie. Przygotuj się na to, aby móc odpowiedzieć mu pewnie i spokojnie. Co mamy na myśli? Nawet jeśli twój facet był największym twardzielem, jakiego znałaś, w sytuacji, gdy w grę wchodzą silne emocje (i cierpi jego ego), może po prostu… rozpłakać się i zacząć cię obwiniać! W takiej sytuacji nie wycofuj się i nie daj wpędzić w poczucie winy! Po prostu spokojnie i rzeczowo powtórz swoje zdanie. Nie ma innego dobrego sposobu na to, jak zerwać z chłopakiem, jeśli właśnie tak potoczy się rozstanie!

Metodę „zdartej płyty” (czyli powtarzania tego samego) zastosuj także, kiedy twój chłopak będzie starał się sprawić, abyś z nim została. Wszelkie „zmienię się”, „dlaczego nie mówiłaś wcześniej?!”, „kocham cię” nie powinny wpłynąć na twoją decyzję. Kiedy emocje opadną, chłopak zapewne lepiej cię zrozumie, może nawet zacznie wstydzić się tego, co mówił. Nie daj się więc sprowokować ani oskarżać. W życiu wielu par przychodzi moment rozstania – to zupełnie normalne, a ty nie robisz niczego złego!

Postaraj się być opanowana i nie kierować emocjami. Powiedz co masz do powiedzenia, a jeśli sytuacja wymyka się spod kontroli, po prostu odejdź. Nie jesteś odpowiedzialna za wszystkie słowa i emocje byłego!

Zobacz też:  Jak zerwać z dziewczyną? Kilka ważnych zasad

Jak zerwać z chłopakiem możliwie bezboleśnie? Przede wszystkim planować! Wybrać ciche miejsce, odpowiedni czas i dobrze dobrać słowa. A potem przygotować się na… możliwy zawód i trudne emocje drugiej strony. Rozmowa raczej nie potoczy się zupełnie gładko, ale później na pewno poczujesz się lepiej. W końcu o wiele prościej zerwać niż udawać, że wszystko jest super, a przy tym żałować zmarnowanego na nieodpowiedniego faceta czasu.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też