Jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres?

Bywają takie dni w życiu nastolatki, w które nie ma ochoty na jakiekolwiek kontakt ze światem zewnętrznym. Jednym z nich jest miesiączka. To wyjątkowo delikatny temat stanowiący dla wielu tabu. Jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres? Przeczytaj poniższe wskazówki i mniej to z głowy.
jak powiedzieć chłopakowi że mam okres

Nie od dziś wiadomo, że rozmawianie z facetem na intymne tematy jest mocno krępujące. Szczególnie dla nastolatków. Kiedy masz akurat okres, a on ciągnie cie na basen lub inną aktywność, a ty zwijasz się z bólu i zwyczajnie nie masz nastroju na nic, musisz powiedzieć mu, co jest tego powodem. W przeciwnym razie chłopak może odebrać twoje zachowanie jako coś niepokojącego. A przecież okres to normalna rzecz, która pojawia się raz w miesiącu u każdej kobiety w okresie reprodukcyjnym. Jak zatem powiedzieć to delikatnie?

Jak powiedzieć chłopakowi, że mam okres – wskazówki.

Okres to nie temat tabu. A przynajmniej nie powinien nim być. Każdy chłopak w szkole podstawowej na lekcji biologii dowiaduje się czym jest cykl kobiety. Pewnie niejednokrotnie zauważył w łazience tampon lub podpaskę, a jeśli ma siostry doskonale zna ten temat. Menstruacja nie jest zatem czymś wstydliwym, a krew miesięczna nie powinna wzbudzać tak dużej sensacji.

Jak zatem powiedzieć chłopakowi o tym, że akurat masz okres i potrzebujesz odpoczynku? Oto najważniejsze zasady:

  • nie baw się w metafory i nie owijaj w bawełnę — nie musisz wstydzić się tego, co naturalne. Nie próbuj nazywać miesiączki “przyjazdem cioci” itp., bo chłopak może nie zrozumieć o co ci chodzi, co jeszcze bardziej skomplikuje rozmowę,
  • wytłumacz mu, jak się czujesz — nie każdy facet wie, czego spodziewać się po dziewczynie, która ma akurat okres. Mężczyźni na ogół mają pewne stereotypy, jednak każdy organizm jest inny. A menstruacja jest przecież czystą fizjologią. Musisz powiedzieć mu, jak się wtedy czujesz i jakie emocje ci towarzyszą. Pozwoli to uniknąć zakłopotania.

Jak powiedzieć chłopakowi, że masz okres? Najlepiej bezpośrednio. Jeśli cie kocha, powinien zrozumieć sytuację i odpuścić. Co więcej, jeśli jest dobrze wychowany i zatroskany na ogól zapyta, czy nie potrzeba ci czegoś np. termoforu, czy pysznej tabliczki czekolady. Pamiętaj o tym, że dobra relacja opiera się na zaufaniu i szczerości.

Zobacz też:  Jak znaleźć dziewczynę – wszystko, co musisz wiedzieć!


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też